مقالات

سولجر قالب بندی چیست؟

برای اجرای سازه هایی که از نظر فشار هیدرواستاتیکی و جانبی سنگین بوده و همچنین دارای تکرار زیاد در اجرا هستند قطعاتی به نام سولجر تولید می شود که این قطعات به عنوان پشت بند عمودی در سازه هایی مثل دیوارهای با ارتفاع و ضخامت زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

این قطعات علاوه بر مهار فشار جانبی و فشار هیدرواستاتیک در این گونه سازه ها جهت جلوگیری از باز شدن قالب هاو بسته شدن مجدد آنها در اجرای مشابه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

بدین صورت که این محصول  با بسته شدن به پشت بند افقی (لوله) پانل را بصورت یکپارچه درآورده و می توان با تعبیه قلاب جرثقیل بر روی این محصول ها آنها را بصورت پانلی و یکپارچه جابجا کرد

و در نقطه دیگری از پروژه مورد استفاده قرار داد که نقش عمده ای در صرفه جویی زمان و هزینه و همچنین طول عمر تجهیزات مورد استفاده دارد.

ابعاد سولجر

این محصول در ابعاد ۱ – ۱/۵ – ۲ – ۵ /۲ – ۳ متر به صورت استاندارد تولید می شود.

البته بوسیله صفحات سوراخدار دو انتهای آن می توان با استفاده از ۴ عدد پیچ و مهره ۱۴-۴سانت دو عدد از این محصول  را به هم متصل کرد.

سولجرهای قالب بندی  بوسیله بولت عصایی ،مهره خروسکی ، و واشر کاس به پانل (پشت بند افقی ) در فواصل ۱ متر از هم متصل می گردند.

سولجر چیست؟

سولجر ابزاری است که از لحاظ هیدرواستاتیکی می‌تواند فشار وارده از طرف بتن ریزی را تحمل کند و در حفظ شکل اولیه قالب ها تاثیر گذار است. در حقیقت این ابزار یک سیستم حمایتی برای سازه هایی مانند دیوارها به وجود می‌آورد که امکان تحمل فشار جانبی و فشارهای استاتیکی را فراهم می‌کند و به نوعی به حفظ سازه کمک می‌کند. ابزارهایی مانند پین و گوه برای نگه داشتن قالبهای فلزی در کنار یکدیگر و همچنین جک ساختمانی برای نگهداری قالب ها در ارتفاع ضروری هستند. اما باید قبول کنیم که برای بتن ریزی دیوارهای مرتفع و همچنین برای حجم بتن ریزی بالا این سولجرها هستند که به عنوان سیستم حمایتی عمل می کنند.

سولجرها کجا استفاده می شوند؟

دربند قبلی گفتیم که این ابزارها می توانند به عنوان یک سیستم حمایتی برای دیوارهای بلند به کار گرفته شوند. اما کاربرد آنها بسیار فراتر از این موضوع است و امکان استفاده از آنها به عنوان پشت بند افقی پنل به صورت یکپارچه وجود دارد. بنابراین در پروژه‌هایی مانند بتن ریزی پل های شهری و بتن ریزی تونل‌ها می‌توان از این ابزار برای نگهداری قالب ها و پشتیبانی از ابزارهای آنها به کار برد.

ویژگی های مهم سولجرها

سولجر قطعات فلزی قابل اتصال به یکدیگر هستند که در ابعاد و اندازه های مختلفی بوده و به شکل های مختلفی اجرا می شوند. در حقیقت این ابزارها به صورت پنل هایی در ابعاد ۱ تا ۳ متر هستند و در انتهای آنها سوراخ هایی در نظر گرفته شده که با استفاده از پیچ و مهره می توان آنها را به یکدیگر متصل کرد. برای اتصال این ابزار ها به یکدیگر باید از بلت عصایی یا مهره خروسکی و موارد مشابه آنها استفاده کرد که با توجه به شرایط پروژه امکان انتخاب گزینه های متنوعی را دارند.

خرید سولجر

موضوع مهم بعدی بحث انتخاب و خرید سولجرهاست. با توجه به نقش مهمی که این ابزارها در فرآیند بتن ریزی و از طرف دیگر در قالب بندی سازه های بتنی دارند، انتخاب گزینه مناسب آنها از لحاظ ابعاد و نحوه قرارگیری آنها در کنار یکدیگر بسیار مهم است. در هر صورت اگر چه از بسیاری از جهات ویژگی های مشترکی بین این ابزارها وجود دارد، اما شرایط هر پروژه متفاوت است و میزان فشار وارده به قالب های ساختمانی هم تغییر می کند.

این موضوع باعث می شود که انتخاب سولجر برای پروژه کمی پیچیده و سخت باشد و به همین دلیل توصیه ما این است که حتماً قبل از انتخاب با کارشناسان ما مشورت کنید. شما از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت می توانید با پشتیبان و کارشناسان گروه مدرن سازان در ارتباط باشید و نیازهای پروژه خود را مطرح کنید تا آنها گزینه مناسب و ایده آل را به شما پیشنهاد دهند.

ضمن اینکه مشورت با آنها می‌تواند تغییراتی در گزینه‌های انتخابی شما به وجود بیاورد که دقیقا متناسب با پروژه و هزینه بتن ریزی باشد. پس نگران نباشید و با کارشناسان ما تماس بگیرید تا هم قیمت محصولات را در اختیار شما قرار دهند و هم اطلاعات دقیق تری به دست بیاورید.

 

سولجر قالب بندی چیست؟

سولجر قالب بندی چیست؟ ما در این مقاله به طور کلی به معرفی انواع قالب بتن و سولجر قالب بندی و وزن و ابعاد سولجر می پردازیم. شاید در مورد قالب بندی در ساخت و ساز و انواع آن اطلاعات کمی داشته باشید و یا اصلاً هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشته باشید، این مقاله به شما کمک می کنید تا اطلاعات خود را گسترش دهید. قالب بتن ، از جنس های مختلف و در اندازه های مختلف در بازار وجود دارد و برای سازه هایی که از بتن ساخته می شوند به کار می رود و برای دربر گرفتن بتن استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیش تر با ما همراه باشید.

انواع قالب بندی ساختمان

در ادامه انواع قالب بندی در سازه های بتنی می باشند.
قالب آجری: یک نوع قالب دائم می باشد، برای پی دیوار استفاده می شود و بعد از بتن ریزی و شکل گیری بتن در جای خود باقی می ماند.
قالب چوبی: از جنس چوب کاج و چوب روسی می باشند. به دلیل حفظ محیط زیست بهتر است از استفاده این نوع قالب ها صرف نظر کنید.
قالب پلی وود: از چند لایه چوب و پلاستیک ساخته می شود.
قالب فایبر گلاس: از مواد پلیمری و الیاف شیشه ساخته می شود.
قالب فلزی بتن : از پر فروش ترین قالب ها هستند به دلیل استحکام بیش تر و اینکه بسیار مقرون به صرفه می باشند و سولجر در این نوع قالب بندی ها مورد استفاده می باشند.

قالب بالا رونده: برای سازه های با ارتفاع بالا استفاده می شود.
قالب میزی: برای بتن ریزی سقف استفاده می شود و از جمله قالب هایی است که سرعت کار را افزایش می دهد.
قالب تونلی: استفاده از این نوع قالب ها امکان بتن ریزی سقف و دیوار را با هم فراهم می کند.

سولجر قالب بندی چیست؟

سولجر قالب بندی برای سازه های بسیار سنگین و با ارتفاع بالا استفاده می شود. از سولجر قالب بندی برای سازه هایی که از بتن ساخته می شوند و عرض بتن از ۲۰ سانتی متر بیش تر می باشد، استفاده می شود. برای نگهداری سولجر قالب بندی به ابزار های دیگری نیاز می باشد مانند بولت عصایی، واشر کاس، مهره. جنس سولجر قالب بندی از ورق های فولادی ۳۷ st و با ضخامت ۳ سانتی متر می باشد. سولجر ها ارتفاع و وزن متفاوتی دارند.
ارتفاع سولجر: ۱ متر، ۱٫۵ متر، ۲ متر، ۲٫۵ متر، ۳ متر
وزن: ۱۴٫۵ کیلوگرم، ۲۱٫۵ کیلوگرم، ۲۶٫۵ کیلوگرم، ۳۵٫۵ کیلوگرم، ۴۰ کیلوگرم

مزایای سولجر قالب بندی

سولجر قالب بندی یکی از ابزارهای مهم در ساخت و ساز محسوب می گردد. امروزه به دلیل گسترش ساخت و ساز به دلیل افزایش جمعیت و ایجاد ساختمان های با ارتفاع زیاد و مهم تر برای استحکام سازه ها از بتن استفاده می کنند و بهترین قالب برای بتن سولجر قالب بندی است. از مهم ترین مزایای سولجر قالب بندی:
سولجر قالب بندی به دلیل فرم هندسی که دارد، مقاومت بیش تری نسبت به سایر قالب ها در برابر فشارهای جانبی بتن دارد.
بعد از شکل گیری بتن و باز کردن سولجر قالب بندی، یک سطح صاف و زیبا از بتن را مشاهده خواهید کرد.

استفاده از سولجر در ارتفاع، امنیت بیش تری را تامین می کند.
قابلیت جداسازی دارد.
شیره سیمان را به خود جذب نمی کند.
ساده ترین روش نصب را دارد.
قابلیت تکرار پذیری را دارد.
دوام زیادی دارد و از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه می باشد. یک بار هزینه کنید و تا همیشه استفاده کنید.

قیمت سولجر قالب بندی
قیمت سولجر ها با توجه به ابعاد و وزن و به دلیل تغییر در نرخ ها متفاوت می باشد. برای اطلاع از قیمت ها با ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های ما استفاده کنید.

 

Image
اتصالات قالب بندی قائم از سال ۱۳۹۷ آغاز ب کار کرده .
ما در زمینه تولید انواع اتصالات بتنی (( سرجک قابل ریگلاژ، بولت تمام رزوه، بولت تسمه، پین و گوه، واشر کاس، واشر دولول، گیره متوسط و بلند،...)) فعالیت میکنیم .

آخرین مقالات

دسترسی آسان

اطلاعات تماس

اتوبان امام علی نرسیده ب بوستان جوان پشت سوهانی صبا اتصالت قالب بندی قائم